Primičná svätá omša otca Petra Kozmu

29. Juni 2021 um 13:12:17

Bol to slávnostný deň v meste. Po 8.rokoch sa opäť konala veľká udalosť: Primície nášho novokňaza V sobotu 19 júna o 10.00 bol v Bratislave v kostole sv. Františka z Assisi vysvätený za kňaza náš rodák dp. Peter Mária Kozma. Pánu Bohu za dar kňazstva poďakoval slávením primičnej svätej omše v sobotu 26. júna o 10.00 v našom farskom kostole sv. Š̌imona a Júda. Primičná slávnoť̌ začala o 10:00 udelením rodičovského požehnania primiciantovi na farskom úrade. Potom sa sprievod presunul do farského kostola, kde slávil náš novokňaz Peter svoju primičnú svätú omšu. Kazatľ̌om bol Molnár Tomáš . Počas tohto príhovoru kazateľ odhalil vnútornú túžbu nášho primicianta pripodobniť svoj život, konanie, svoje slová a skutky životu mnohých minoritov a kňazov či iných svätcov,ktorí s pokorou a láskou slúžiť̌ ,zostali vernými služobníkmi Pána. Povzbudil ho k vytrvalosti minoritu ,ktorý hlása slová Pána, je šťastný v jeho službe,ktorý miluje Cirkev a Krista v ľoch,ktorí budú hľadať u neho útechu prete takto bude kráčať a rásť v svätosti. Na záver svätej omše primiciant udelil svoje novokňazské požehnanie svojim rodičom,súrodencovi,starým rodičom,prítomným kňazom,rehoľníkom a nakoniec všetkým veriacim . Po svätej omši nasledovalo pohostenie pre rodinu a pozvaných hostí . Primiciant a rodina vyjadrujú vďaku všetkým, ktorí sa zúčastnili na slávnosti, alebo akýmkoľvek spôsobom pomohli na jej prípravách. Pán Boh zaplať ! Vyprosujme milí farníci, všetci spoločne nášmu Petrovi, Božie požehnanie v jeho kňazskej službe minoritu. Nech sa pod ochranou Božej matky so slovami Totus tuus a s milosrdenstvom v srdci a na perách, stane podľa vzoru svätých, ktorých si uctieva, naozaj svätým kňazom.

Mgr. Vlastimil Mačička

FOTOGALÉRIA TU!!!                               SV. OMŠA