Diakonská vysviacka brata Petra

2020. augusztus 30. 12:37:36

V sobotu 29. augusta 2020 v Bratislave – Karlovej Vsi v Kostole sv. Františka z Assisi, náš rodák z Veľkkých Kapušian, minorita br. Peter Mária Kozma prijal vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou Mons. Jozefa Haľka, bratislavského pomocného biskupa, diakonskú vysviacku. Brata Petra v tomto dôležitom okamihu sprevádzali početní spolubratia zo Slovenska a Českej republiky, najbližšia rodina a karloveskí veriaci. V homílií otec biskup vychádzajúc z prečítaného evanjelia poukázal na štvorakú úlohu diakona: chodiť, učiť, hlásať a uzdravovať. Povzbudil brata Petra, aby silu a vzor k tejto službe hľadal u Panny Márie, ktorej meno, ako je to v minoritskej tradícii, používa ako svoje vlastné. Pôvodne sa malo diakonské svätenie br. Petra uskutočniť v apríli tohto roku, ale kvôli epidemiologickým obmedzeniam bolo posunuté na neskorší termín. Keďže z našej farnosti sa kvôli súčastným okolnostiam nepodarilo veriacim zúčastniť na slávnostnej svätej omši pri ktorej náš rodák prijal diakonské svätenie, prijal naše pozvanie na 3.9.2020 na svätú omšu o 17:00, kedy nás príde povzbudiť hlásaním Božieho Slova.

zdroj: www.minoriti.sk

A minorita szerzetesrend szlovákiai tartománya nagy örömünnepet ült a közelmúltban. A károlyfalvai Szent Ferenc Templomban, 2020. augusztus 29-én, szombaton, Mons. Haľko József, pozsonyi segédpüspök a 11.00 órakor kezdődő ünnepi szentmise keretében Kozma Péter minorita testvért, Nagykapos szülöttjét, diakónussá szentelte. A püspök atya prédikációjában többek között arról beszélt, hogy a mai „pillanatnyi ember”, aki csak ideig-óráig képes kitartani elhatározása mellett, és nincs meg benne a kitartás ereje, annak egy szép tanúságtétel Péter diakónus elszántsága és időátívelő elköteleződése. Jézus példaadó magatartását elemezve beszélt arról is, hogy mennyire fontos mindaz, amit a Mester tett földi életében. Aki fáradhatatlanul ment, tanított, hirdette az Igét és gyógyított. A diakónus feladata is ez: Isten Országáért önzetlenül szolgálni ott, ahová a Gondviselés rendeli. Ehhez adjon a Szentlélek Isten erőt, kitartást és bátorságot. Az ünnepi szentmisét a szentségfelvevő Péter kispaptestvér
köszönetnyilvánító gondolatai és a püspök atya áldása zárták.

DG

FOTOGALÉRIA