Futsalový turnaj prešov 2022

2022. november 13. 16:13:33

Už je zvykom, že Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Prešove každoročne organizuje futsalový turnaj pred miništrantov, deti a mladých, ktorí sa aktívne zapájajú do života farnosti. Tohto roku ACM organizovalo turnaj 12.11. v Prešovskej športovej hale, kde turnaj prebiehal v troch kategóriách, prvá bola do 13 rokov, druhá od 14 do 17 rokov a tretia nad 18 rokov. Z našej farnosti sme sa vybrali s deťmi našej farnosti a zapojili sme sa do prvej kategórie teda do 13 rokov.  Podľa losovania sme sa ocitli v B skupine spolu s farnosťami Pavlovce nad Uhom, Sobrance a Humenné, všetkých svätých.  Naši chlapci odohrali prvý zápas s veľkým úspechom proti Sobranciam, ktorý vyhrali 2:1, následne po krátkej pauze odohrali druhý, napriek veľkej snahe a nasadeniu pre nás menej vydarený zápas s Humenným, ktorý naši chlapci prehrali 5:1. Tento prehratý zápas našich chlapcov nabudil, pretože nám začalo ísť o postup a tak po pauze a posilnený guľášom chlapci nastúpili proti Pavlovciam. Tento zápas vyhrali jednoznačne 5:0 a postúpili do semifinále. Po odohratí všetkých zápasov v rámci skupín sme sa dozvedeli identitu nášho protihráča v semifinále, ktorým bola farnosť Budimír. Napriek obrovskej snahe našich chlapcov sme tento zápas prehrali a tak naša farnosť na turnaji obsadila krásne 4. miesto. Našim chlapcom ďakujeme za ich skvelý športový výkon a rovnako všetkým, ktorí nám pomohli dostať sa na turnaj a ktorý nás akýmkoľvek spôsobom sponzorovali.

FOTOGALÉRIA TU!!!        Zostrih zápasov      Semifinále Budimír    Zápas Veľké Kapušany - Sobrance    Zápas Veľké Kapušany - Pavlovce nad Uhom   Zápas Veľké Kapušany - Humenné