Vianočný farský ples - Karácsonyi Egyházi bál 2022

2022. december 30. 14:25:53

Po minuloročnej covid pauze naša Rímskokatolícka farnosť opäť organizovala už tradičný Vianočný cirkevný ples. Farského plesu sa zúčastnilo takmer sto ľudí. Každoročne sa organizuje Vianočný farský ples aby sme sa stretli, aby sme svoju radosť z Vianoc kedy slávime narodenie Ježiša spoločne zdieľali aj takýmto spôsobom. Vianoce sú o prijatí, o tom, aby sme prijali Pána Ježiša do našich sŕdc, ale to dokážeme len vtedy ak prijmeme toho druhého človeka. Aj Vianočný farský ples nás pozval k tomu, aby sme sa zabavili, ale zároveň aby sme s tým druhým utužili naše vzťahy, aby sme vytvárali spoločenstvo nielen v kostole, ale aj mimo neho v našej farnosti, aby sme spoločenstvo tvorili aj pri bielom stole, ale aj na tanečnom parkete, aj počas celého roka, všade kde sa stretneme a kde sme poslaní. Farský ples otvorili hudobnou vložkou dvaja žiaci miestnej Základnej umeleckej školy. Zábavu  prítomným spríjemňovala hudobná skupina Etna a o polnoci sme spoločne vyžrebovali výhercov tomboly farského plesu, kde prítomní mali možnosť vyhrať jednu z vyše štyridsiatich cien. Úprimné Pán Boh zaplať všetkým zúčastnením za spoločenstvo, hudobnej skupine Etna, hotelu Družba a jej personálu, členovi našej farskej rady pánu Attilovi Baloghovi, ktorý bol aj tohto roku hlavným organizátorom plesu a všetkým sponzorom, ktorý podporili ples hodnotnými cenami do tomboly alebo akýmkoľvek spôsobom. Pán Boh nech odplatí snahu a pomoc všetkých.

FOTOGALÉRI - KÉPGALÉRIA

A múlt évi covid szünet után ezen az éven ismét a Nagykaposi Római Katolikus Egyház megszervezte a már hagyományos Karácsonyi Egyházi bálját. Az Egyházi bálon részt vett közel száz fő. Évről évre azért rendezzük meg a Karácsonyi bált hogy közösen találkozzunk és együtt osszuk meg Karácsonyi örömünket. A Karácsonyi a befogadásról szól arról hogy befogadjuk az Úr Jézust szíveinkbe, de ezt akkor tudjuk csak megvalósítani ha elfogadjuk a másik embert is. Az Egyházi bálban is azért találkoztunk hogy örvendezzünk, ünnepeljünk, de nem csak azért, hanem azért is hogy találkozzunk a másik emberrel, hogy a kapcsolatainkat ilyen találkozásokkal is, alkalmakkal is erősítsük nem csak a templom falain belül de azokon kívül is egyházközségünkben akár a fehér asztalnál is, a tánc parketton is, de akkor is ha haza megyünk. Az egyházi bált a helyi művészeti alapiskola két diákja nyitotta meg Karácsonyi számokkal. A jó hangulatról az Etna zenekar gondoskodott és éjfélkor a jelenlévők megnyerhették a több mint negyven értékes díj egyikét a tombola sorsoláson. Hálás köszönet minden jelenlévőnek, az Etna zenekarnak, A Družba szállodának és személyzetének a finom vacsorákért és kiszolgálásért. Köszönet Balogh Attilának, egyház tanácsunk tagjának aki ezen az éven is a bál főszervezője volt, minden kedves támogatónak aki vagy értékes díjakkal vagy bármilyen módon támogatta bálunkat. Isten fizesse meg mindeninek az igyekezetét.