Duchovná obnova pre mladých vo Vysokej nad Uhom

4. februára 2023, 17:52:58

Všetci sme boli v očakávaní kedy už tá zima a sneh prídu. Čakali sme v decembri, čakali sme v januári a ono to všetko prišlo vo februári akurát v deň, keď sme sa s našimi birmovancami vybrať na duchovnú obnovu do neďalekej Vysokej nad Uhom. Nás to však nepriaznivé a veterné počasie neodradilo a s našimi birmovancami sme sa vybrali ráno o 9:00 do kostola Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom, kde sa pred oltárom nachádza relikviár bl. Anky Kolesárovej, ktorá tu žila a zomrela pri obrane svojej čistoty. V úvode nás privítal miestny animátor Domčeka Lukáš Grobár, ktorý našim mladým predstavil miesto a celý život Anky od narodenia až po smrť a následne do nášho spoločenstva pozostávajúceho z 86 mladých privítal rektor Domčeka otec. Pavol Hudák, ktorý vo svojej prednáške povzbudil mladých k tomu, aby sa vo svojom živote nasledovali vzor tejto mladej blahoslavenej, ktorá žila svoj život s Bohom. Po prednáške dievčatá mali možnosť prijať Ankin prsteň a slávili sme sv. omšu, ktorú celebroval otec Pavol a obetoval ju za mladých. Po sv. omši sme sa za silného vetra presunuli na cintorín k hrobu bl. Anky Kolesárovej, zápas s vetrom sme vyhrali, nikoho sa mu nepodarilo odfúknuť či vrátiť späť a tak sme sa pri jej hrobe pomodlili tri krát Zdravas Mária a utekali sme do tepla nášho autobusu, ktorý nás priviedol domov. Ďakujeme Domčeku za prijatie, animátorom za prípravu, otcovi Pavlovi za jeho povzbudivé slová a našim mladým, že za účasť.

FOTOGALÉRIA TU!!!