Felnőtt katekézis indult Nagykaposon

23. januára 2022, 13:50:30

2022. január 21-én, pénteken, a Nagykaposi Római Katolikus Templomban immáron második alkalommal találkoztak több tucatnyian, akik a mai hitehagyásos időkben többet szeretnének megtudni keresztény katolikus hitükről. Dr. Száraz János, esperes-plébános, aki vezeti ezeket a Felnőtt Katekéziseket, a 10 parancsolat szellemében, a Katolikus Egyház Katekizmusa szerint elmélkedte végig az első parancsolat katolikus tanítását.

Sok mindenről hallhattak az érdeklődők: mennyire fontos az egy Isten-hit, milyen veszélyes a babonaság, mennyire fondorlatos a Gonosz és milyen érték a katolikus hit és annak méltó megvallása. A tervek szerint minden második héten találkozni fognak az érdeklődők péntek este a szentmise után.

A résztvevők örömüket fejezték ki a kezdeményezés miatt és tudatosították magukban, hogy mennyire fontos feladatot bíz mindannyiunkra Anyaszentegyházunk: hiteles tanítványai lenni a mi Urunknak a mai időkben is.

Fotogaléria ITT!