Milión detí sa modlí ruženec 2022

19. októbra 2022, 6:25:57

Sv. páter Pio povedal: “Keď sa milión detí bude spolu modliť ruženec, svet sa zmení.” V roku 2005 vznikla iniciatíva Milión detí sa modlí ruženec a preto každoročne 18. októbra sa po celom svete deti zjednocujú v modlitbe posvätného ruženca za mier a pokoj vo svete. Ako každý rok aj tohto roku sme sa do tohto modlitebného reťazca zapojili s deťmi a mladými našej farnosti, avšak tohto roku naše deti čakalo počas modlitby prekvapenie. Na znak našej modlitby sme vďaka šikovným rukám niektorých našich farníčok vyrobili symbol tejto modlitby ruženec s balónov nafúkaných héliom, ktorý sa znášal počas našej modlitby pred oltárom. Spolu s našimi deťmi, mladými, ale i veriacimi sme sa pred detskou sv. omšou modlili modlitbu posvätného ruženca za mier a pokoj vo svete a za všetky deti a mladých našej farnosti. Pred modlitbou sa každé zúčastnené dieťa i birmovanec podpísali na kríž nášho ruženca. Po modlitbe posvätného ruženca, sme sa presunuli pred farský úrad s veriacimi a deťmi a spoločne sme slávnostne náš ruženec s balónov vypustili. Symbolicky sme prosili, aby sa naše každodenné modlitby znášali k Bohu ako tento náš ruženec. Po krátkom sledovaní jeho dráhy sme slávili sv. omšu v ktorej ako obetný dar deti priniesli svoje vlastnoručne vyrobené ružence. Ďakujeme v prvom rade za výrobu ruženca, ktorý bol poskladaný zo špeciálnych eko balónov, ktoré sa v prírode rozpadnú, tiež všetkým zúčastneným deťom a mladým na modlitbe posvätného ruženca, aj všetkým veriacim, že sme sa spoločne s našimi deťmi mohli zapojiť do tejto celosvetovej iniciatívy a modlili sme sa za pokoj a mier vo svete. Vyprosujme si naďalej potrebné milosti na príhovor našej nebeskej matky Márie v mesiaci október, skrze modlitbu posvätného ruženca. Sv. páter Pio povedal: “Keď sa milión detí bude spolu modliť ruženec, svet sa zmení.” V roku 2005 vznikla iniciatíva Milión detí sa modlí ruženec a preto každoročne 18. októbra sa po celom svete deti zjednocujú v modlitbe posvätného ruženca za mier a pokoj vo svete. Ako každý rok aj tohto roku sme sa do tohto modlitebného reťazca zapojili s deťmi a mladými našej farnosti, avšak tohto roku naše deti čakalo počas modlitby prekvapenie. Na znak našej modlitby sme vďaka šikovným rukám niektorých našich farníčok vyrobili symbol tejto modlitby ruženec s balónov nafúkaných héliom, ktorý sa znášal počas našej modlitby pred oltárom. Spolu s našimi deťmi, mladými, ale i veriacimi sme sa pred detskou sv. omšou modlili modlitbu posvätného ruženca za mier a pokoj vo svete a za všetky deti a mladých našej farnosti. Pred modlitbou sa každé zúčastnené dieťa i birmovanec podpísali na kríž nášho ruženca. Po modlitbe posvätného ruženca, sme sa presunuli pred farský úrad s veriacimi a deťmi a spoločne sme slávnostne náš ruženec s balónov vypustili. Symbolicky sme prosili, aby sa naše každodenné modlitby znášali k Bohu ako tento náš ruženec. Po krátkom sledovaní jeho dráhy sme slávili sv. omšu v ktorej ako obetný dar deti priniesli svoje vlastnoručne vyrobené ružence. Ďakujeme v prvom rade za výrobu ruženca, ktorý bol poskladaný zo špeciálnych eko balónov, ktoré sa v prírode rozpadnú, tiež všetkým zúčastneným deťom a mladým na modlitbe posvätného ruženca, aj všetkým veriacim, že sme sa spoločne s našimi deťmi mohli zapojiť do tejto celosvetovej iniciatívy a modlili sme sa za pokoj a mier vo svete. Vyprosujme si naďalej potrebné milosti na príhovor našej nebeskej matky Márie v mesiaci október, skrze modlitbu posvätného ruženca.

FOTOGALÉRIA TU!!!                     VIDEO TU !!!