Odpustová slávnosť ipsa die 2022

29. októbra 2022, 7:52:51

V našej farnosti je október vždy významným mesiacom, nielen kvôli tomu, že je to Mariánsky mesiac a modlíme sa modlitbu posvätného ruženca, ale aj z toho dôvodu že 28.10. slávime sviatok sv. apoštolov Šimona a Júdu Tadeáša, ktorí sú patrónmi našej farnosti. Je to teda deň, kedy slávime odpustovú slávnosť v našej farnosti. Tohto roku na túto pre nás významnú slávnosť prijal pozvanie ako hlavný celebrant a kazateľ  duchovný otec Miloš Jaklovský, ktorý  je kaplánov v Sečovciach a je novokňazom. Ako sa hovorievalo kvôli novokňazskému požehnaniu sa oplatí zodrať aj pár topánok, my sme to nemuseli urobiť pretože náš novokňaz meral cestu. Po slávnostnom vstupe nás pozval, aby sme sv. omšu prežili ako stretnutie so živým Kristom a vo svojej kázni nás povzbudil k tomu, aby sme si uvedomili aký sme vzácny pred Bohom, ako máme všetci svoju úlohu ako ju mali aj apoštoli a aby sme na to nezabudli.  Počas sv. prijímania odpustovú slávnosť spestril náš „mini mládežnícky zbor“ spevom mládežníckych piesní. V mene celej farnosti otcovi Milošovi poďakovali za prijatie pozvania členovia farskej rady a duchovný otec slávnostnú sv. omšu zakončil novokňazským požehnaním a krátkou adoráciou.  Sme vďační Bohu, že sme mohli spoločne sláviť sviatok sv. Šimona a Júdu Tadeáša, túto tak vzácnu udalosť v našej farnosti s tak vzácnym darom ako je novokňaz a novokňazské požehnanie. Duchovnému otcovi Milošovi vyprosujeme do jeho kňazskej služby hojnosť Božích milostí, ochranu Nebeskej matky Márie a príhovor apoštolov. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k dôstojnému sláveniu našej odpustovej slávnost.

FOTOGALÉRIA TU!!!                    SV. OMŠA TU!!!