Oznámenie pre rímskokatolíckych veriacich vo farnosti Veľké Kapušany na adventné obdobie v súčasnej pandemickej situácii

25. novembra 2021, 20:10:57

Všetci cítime, že tomto dnešnom svete niečo nie je v poriadku. Musíme chodiť v FFP 2 respirátoroch v obchodoch, v obchodných centrách a doteraz sme v nich mohli navštíviť aj chrám, skrývajúc jeden pred druhým svoju tvár a svoj úsmev. V spojitosti s tým sme sa aj nechtiac jeden od druhého odcudzili a vzdialili. Jeden od druhého, ale aj od Boha. Áno. Šíri sa „neviditeľný nepriateľ“ , ktorý nás chce  mnohých vecí zbaviť: slobody, odvahy, viery, nádeje. Žiaľ do tejto kategórie patrí aj tohoročné obdobie adventu. Raz sme sa už takto pripravovali a aj oslavovali najväčšie kresťanské sviatky, zatvorení.

            Vieme, že v týchto dňoch naša vláda schválila zákaz vychádzania a žiaľ výnimkou spod tohto nariadenia nie je návšteva kostola. Avšak ako vidíme, opatrenia sú čím ďalej tým tvrdšie: Kvôli zavedeniu núdzového stavu a zákazu vychádzania od dnes (25.11.2021) do odvolania budú všetky sv. omše slúžené bez prítomnosti ľudu. Úmysly sv. omší, ktoré sú zapísané, budú odslúžené v daný deň pri súkromnej sv. omši.


            V nedeľu a v prikázané sviatky, budeme môcť sv. omšu sláviť prostredníctvom internetu opäť ONLINE! Nie je možné kostol kedykoľvek navštíviť na individuálnu modlitbu. Žiaľ podľa nariadenia vlády sme zatvorení. Napriek tomu po individuálnej dohode s miestnym kňazom budeme mať možnosť prijať sviatosť zmierenia a sv. prijímanie. Napriek tomu, že neviditeľný nepriateľ prechádza okolo nás, spolu sa nám môže podariť poraziť ho. Preto prosíme drahých veriacich o pochopenie, trpezlivosť a spoluprácu! Ďakujeme! Vieme, že to nie je ľahké ani pre jedného z nás, ale veríme, že teraz naposledy budeme mať takýto advent, pretože zatiaľ sú nariadenia vlády platné na dva týždne a preto veríme, že Vianoce už budeme sláviť tradične!

            Odvaha, nebojme sa, Pán je s nami! On nás nikdy neopustí, hlavne teraz, v týchto naozaj ťažkých časoch!

            Preto prosíme veriacich, aby aj napriek zavedenému núdzovému stavu a zákazu vychádzania vytrvali pri Kristovi a prostredníctvom médií sa zúčastňovali na online svätých omšiach s vykonaním duchovného svätého prijímania.

            Tak sme vždy duchovne spojení s Bohom a  v ňom aj navzájom. Buďme v týchto ešte stále ťažkých časoch jednou veľkou duchovnou rodinou, kde každý s každým vytvárajúc jednotu spolu rozjíma o najhlbších a najsvätejších tajomstvách našej viery- o skutočnej prítomnosti Krista v Najsvätejšej Oltárnej sviatosti- aj vtedy, keď fyzicky každý slávi Eucharistiu vo svojej domácnosti.

            Bohom požehnané, milostiplné adventné obdobie prajeme všetkým v nádeji, že Vianoce už budeme sláviť spolu v našom chráme a spoločne sa budeme radovať s narodenia Ježiša Krista!

         

 

S láskavou modlitbou  : Dr. Ján Száraz, dekan- farár a Mgr. Peter Schmotzer, kaplán

Späť na oznamy