Post primície nášho primicianta vo Veľkých Kapušanoch

29. júna 2021, 13:19:55

“Budem ťa, Pane, oslavovať, že si ma vyslobodil.” Keď sa Ježiš znova preplavil loďou na druhý breh, zišiel sa k nemu veľký zástup a bol pri mori. Tu prišiel jeden z predstavených synagógy menom Jairus a len čo ho zazrel, padol mu k nohám a veľmi ho prosil: „Dcérka mi umiera. Poď, vlož na ňu ruky, aby ozdravela a žila.“ Ježiš odišiel s ním a za ním išiel veľký zástup a tlačil sa na neho. Tu prišli z domu predstaveného synagógy a povedali: „Tvoja dcéra umrela; načo ešte unúvaš učiteľa?“ Ale keď Ježiš počul, čo hovoria, povedal predstavenému synagógy: „Neboj sa, len ver!“ A nikomu nedovolil ísť za sebou, iba Petrovi, Jakubovi a Jakubovmu bratovi Jánovi. Keď prišli k domu predstaveného synagógy, videl rozruch, plač a veľké bedákanie. Vošiel dnu a povedal im: „Prečo sa plašíte a nariekate? Dievča neumrelo, ale spí.“ Oni ho vysmiali. Ale on všetkých vyhnal, vzal so sebou otca a matku dievčaťa a tých, čo boli s ním, vstúpil ta, kde dievča ležalo, chytil ho za ruku a povedal mu: „Talitha kum!“, čo v preklade znamená: „Dievča, hovorím ti, vstaň!“ A dievča hneď vstalo a chodilo; malo totiž dvanásť rokov. I stŕpli od veľkého úžasu. On im prísne prikázal, že sa to nesmie nik dozvedieť, a povedal, aby dievčaťu dali jesť. ( Evanj. Mk 5, 21-24. 35b-43) Dnešná sv.omša mala slávnostný rozmer kedže ju celebroval novokňaz o.Peter Mária Kozma,ktorý vo svojej homilii povzbudil prítomných veriacich k dotyku Boha svojou vierou a skutkami. Na záver sv omše udelil všetkým svoje novoknažské požehnanie. Ďakujeme o.Petrovi a vyprosujeme mu všetky dary a milosti pre jeho kňazský život. aby rástol vo svojom kňazskom povolaní a vo vernosti Kristovi a jeho Cirkvi. A rovnako ho prosíme, aby nikdy nezabudol na svoju farnosť a aby si za nás modlil.

Mgr. Vlastimil Mačička

FOTOGALÉRIA TU!!!!